GDPR (მონაცემთა დაცვის ზოგადი რეგულაცია)
ევროკავშირის მონაცემთა დაცვის ზოგადი რეგულაცია (GDPR) ძალაში შევიდა 2018 წლის მაისიდან, როდესაც მან გადაფარა გაერთიანებული სამეფოს მონაცემთა დაცვის აქტი 1998. საკმარისი და ფართო მიახლოება მასშტაბებში, ახალ კანონს მოაქვს 21-ე საუკუნის პრაქტიკა მონაცემთა დაცვაზე. იგი აფართოებს ინდივიდების უფლებებს, გააკონტროლონ, თუ როგორ გროვდება და ამუშავებენ მათი პერსონალური ინფორმაცია და ათავსებს უამრავ ახალ ვალდებულებას ორგანიზაციებზე, რომ უფრო ანგარიშვალდებული იყოს მონაცემთა დაცვისთვის.
მონაცემთა დაცვის ზოგადი რეგულაციის (GDPR) შესაბამისობა საქართველოში არა მხოლოდ რამდენიმე ყუთის აღნიშვნის საკითხია; რეგულაცია მოითხოვს, რომ ორგანიზაციებს შეძლონ მონაცემთა დაცვის პრინციპების დაცვა. შეამოწმეთ ჩვენი მეტი მომსახურება ინფორმაციისა და კიბერუსაფრთხოების შესახებ.
ესაუქმებს მონაცემთა დაცვის რისკზე დაფუძნებულ მიდგომას, უზრუნველყოფს შესაბამის პოლიტიკას, პროცედურებსა და გადაწყვეტილებებს გამჭვირვალობის, ანგარიშვალდებულებისა და ინდივიდების უფლებების დებულებებთან გასამკლავებლად, ასევე მონაცემთა კონფიდენციალურობისა და უსაფრთხოების სამუშაო ადგილის კულტურის შესაქმნელად.
მონაცემთა დაცვის ზოგადი რეგულაცია შესაბამის შესაბამისობის ჩარჩოსთან, არა მხოლოდ ორგანიზაციებს შეეძლებათ თავიდან აიცილონ მნიშვნელოვანი ჯარიმები და რეპუტაციული ზიანი, ასევე შეძლებენ მომხმარებლებს აჩვენონ, რომ თქვენ ხართ სანდო და პასუხისმგებელი და მიიღებთ დამატებით ღირებულებას თქვენს მიერ არსებული მონაცემებისგან.
ორგანიზაციები შეიძლება დაჯარიმდნენ გლობალური ბრუნვის 4% -მდე ან 20 მილიონ ევრომდე, თუ არ შეესაბამება GDPR რეგულაციას. შეამოწმეთ ჩვენი მეტი მომსახურება ინფორმაციისა და კიბერუსაფრთხოების შესახებ.
ზუსტი გლობალური საკონსულტაციო გუნდს აქვს ყოვლისმომცველი ჩარჩო, გადაწყვეტილებები და ფართო გამოცდილება, რათა დაეხმაროს ორგანიზაციებს გეგმის შექმნაში და პროცესების განხორციელებაში, კონტროლში და განახორციელონ სწორი გადაწყვეტილებები ჟერრას მონაცემთა დაცვის მიმდინარე რეგულირების (GDPR) შესაბამისობის დემონსტრირებისა და მართვისთვის.
მშპ-ს შესაბამისობის ნაბიჯები საქართველოში
ზუსტი კიბერ უსაფრთხოების სერთიფიცირებული ISO / IEC 20000-ის მიღების პროცესი არის უპრობლემო ნაბიჯ-ნაბიჯ მიდგომა.
- საწყისი კონსულტაცია
ჩვენ დაგეხმარებით თქვენი მიზნების დადგენაში, ფოკუსირება იმაზე, თუ რისი მიღწევა სურს თქვენს ბიზნესს და როგორ განსაზღვრავს წარმატებას, სპეციფიკურია თქვენი კლიენტების მოთხოვნებთან დაკავშირებით. ერთად, თქვენ და GDPR სპეციალისტი კონსულტანტი დათანხმდებით გონივრულ შედეგებს და მიწოდების თარიღებს.
- თქვენი ორგანიზაციის GDPR Framework
Next- ის მომზადება, კიბერუსაფრთხოების ზუსტი კონსულტანტი გააკეთებს არსებული პროცედურების ხარვეზის ანალიზს და დაგეხმარებათ ახალი სისტემების დოკუმენტირებაში, რაც ხელს შეუწყობს წარმატების მიღწევას - როგორც არსებულ, ასევე როგორ გააუმჯობესებთ მათ. ეს სახელმძღვანელო და პროცედურები ადასტურებს, თუ როგორ უნდა იმოქმედოს თქვენი ბიზნესი წინ, რათა მან შეძლოს GDPR შესაბამისობის მიწოდება.
- ტრენინგი, რათა შეინარჩუნოთ GDPR შესაბამისობა.
მიუხედავად იმისა, რომ GDPR საპროცესო დოკუმენტი წინ მიიწევს, კიდევ უფრო მნიშვნელოვანია, რომ იგი განთავსდეს განსახორციელებლად. ჩვენ ვმუშაობთ საუკეთესო მენეჯმენტის გუნდთან, რათა უზრუნველვყოთ მიმდინარე ჩარჩოს მიღება თქვენს ორგანიზაციაში. ჩვენ ასევე ვავითარებთ და ვაწვდით პერსონალს, რათა უზრუნველვყოთ GDPR- ის გაგება და განხორციელება. ეს შექმნის თანმიმდევრულობას თქვენს ორგანიზაციაში, გარდაქმნის თქვენს ბიზნესს პირველი დღიდან, ასე რომ ოპტიმიზირებულია ეფექტურობის, მუდმივი გაუმჯობესებისა და უფრო მეტი მომგებიანობისთვის.
ხშირად დასმული კითხვები
- კანონიერება, სამართლიანობა და გამჭვირვალობა.
- მიზნის შეზღუდვა.
- მონაცემთა მინიმიზაცია.
- სიზუსტე.
- შენახვის შეზღუდვა.
- მთლიანობა და კონფიდენციალურობა (უსაფრთხოება)
- ანგარიშვალდებულება
კიბერუსაფრთხოების ზუსტი სერტიფიცირების პროცესი უფრო მარტივი, სწრაფი და ხელმისაწვდომია. თუმცა, კიდევ ერთხელ, დამოკიდებულია ორგანიზაციის ზომასა და პროცესზე.

GDPR (General Data Protection Regulation)
The EU’s General Data Protection Regulation (GDPR) came into effect from May 2018, when it overlapped the UK Data Protection Act 1998. Well enough and wide-approached in scope, the new law brings a 21st century practices to data protection. It extends the rights of individuals to control how their personal information is collected and processed, and places a range of new obligations on organizations to be more accountable for data protection.
General Data Protection Regulation (GDPR) compliance is not only a matter of marking a few boxes; the Regulation demands that organizations are able to address compliance with the data protection principles. Checkout our more services on Information and Cyber Security.
This includes risk-based approach to data protection, ensuring appropriate policies, procedures and solutions are in place to deal with the transparency, accountability and individuals’ rights provisions, as well as building a workplace culture of data privacy and security. General Data Protection Regulation with the appropriate compliance framework in place, not only will organizations be able to avoid significant fines and reputational damage, also be able to show customers that you are trustworthy and responsible, and derive added value from the data you hold. The organizations could be fined up to 4% of global turnover or €20 million if not comply to GDPR regulation. Checkout our more services on Information and Cyber Security.
GIS Consulting Team has comprehensive framework, solutions and extensive experience to help the organizations build a plan and implement the processes, controls and implement the right solutions to demonstrate and manage ongoing Genera Data Protection Regulation (GDPR) compliance.
Steps to compliance the GDPR in Georgia
The process of getting ISO/IEC 20000certified with Accurate Cyber Security is a trouble-free step-by-step approach.
We help you setting yourobjectives, focusing on what your business wants to achieve and how it defines success, specific in relation to your clients’ requirements. Together, you and GDPR specialist consultant will agree reasonable outcomes and delivery dates.
2. Preparing yourorganization’sGDPR Framework
Next, the Accurate Cyber Security Consultant will do the gap analysis for existing procedures and help you document the new systems that will help deliver success – both existing and how you will improve these. This manual and procedures confirm how your business should operate going forward so that it can deliver GDPR Compliance.
3. Training you to maintain GDPR compliance.
While the GDPR procedural document moving forward, it is even more important that it is placed to implement. We work with the top management team to ensure the ongoing framework is adopted throughout your organization. We also develop and deliver customized training for staff to ensure understanding and implementation of GDPR ismeaningful. This will create consistency across your organization, transforming your business from day one so it is optimized for efficiency, continual improvement and greater profitability.
1. Lawfulness, fairness and transparency.
2. Purpose limitation.
3. Data minimization.
4. Storage limitation.
5. Integrity and confidentiality (security)
6. Accountability
Accurate Cyber Security certification process is simpler, faster and affordable. However, again, depends on the size and process of the Organization.